Щоденно потребуємо вичерпної і актуальної інформації. Звідусіль – про ціни, адреси, часи роботи компаній, які надають нам послуги. Здавалося б, держава робить гігантські кроки на зустріч інтересам громадян.

Один за одним народжуються законодавчі акти, які мають на меті врегулювати цілу низку питань щодо прав на інформацію – з одного боку, та її захист – з іншого. Закони України «Про звернення громадян», «Про захист персональних даних», «Про телекомунікації» та інші – а чи дійсно вони практично корисні та адаптовані під стрімкий розвиток ринку інформації?…

Принципи комунікації між її суб’єктами – як то державними компаніями так і комерційними  з громадянами, – канали, режими та порядок такої комунікації – держава намагається врегулювати цілою низкою нормативних актів.

Регуляторний комітет ВАКЦ зосередився на дослідженні й спробі актуалізації документів, аби переконатися у їх прикладному значенні та відповідності реальному стану галузі контактних центрів, через які громадяни отримують чималу частку інформаційно-консультаційних послуг. І що можемо констатувати: переважно положення регулюючих документів носять декларативний характер і не надають практичної користі суспільству, на благо і захист якого вони створені.

Сутність контактних центрів жодним чином не висвітлено в чинному законодавстві – отже не існує визначень та вимог щодо врегульованої діяльності такої функціональної структурної одиниці суб’єкта права. Через контактні центри ми з вами сьогодні отримуємо величезний потік інформаційних послуг, але держава не захищає -прав громадян щодо порядку Це створює протиріччя між тим, на що громадяни мають законне право і тим, чого насправді потребують або що споживають.

Вже декілька років працює контакт-центр КМДА. Економно у значенні «застаріло» – але прагнуть налагоджувати процеси і відповідати вимогам часу. Вони були перші, хто звернувся до ВАКЦ щодо спільного проведення аудиту на засадах спеціально розробленого стандарту. Тоді ми чимало з’ясували та напрацювали план щодо оптимального розвитку системи обслуговування громадян.

Наразі створено і Урядовий контакт-центр. Цікавий насичений сайт. Фото Прем’єра – на першій сторінці – «ми здобули». Мета цих установ – скоротити прірву між потребами громадян щодо негайного і ефективного вирішення питань соціально-побутового характеру. Негайного, бо час – це гроші. Ефективного, бо гроші – з кишень платників податків. Серед контактів – перелік урядових КЦ по регіонах. Всі продзвонила –

Чому? Бо не врегульовано. Адже це вже ціла галузь, якою тим більше проникненні урядові установи, забезпечує суспільство гарячою інформацією, своєчасність, якість та повнота якої інколи має життєво важливе значення. Вже час врегульовувати!

ВАКЦ приступила до цієї роботи, бо ми бачимо своєю місією формування цивілізованого середовища обміну інформацією у суспільстві на засадах інноваційних технологій. Технології рушили уперед – суспільство із своїми правовими засадами – не поспіває. Наразі ВАКЦ веде масштабний проект із гармонізації законодавства в сфері контакт-центрів. Долучайтесь, друзі до цієї ініціативи ВАКЦ і пишіть Ваші думки щодо вдосконалення законодавчих норм у галузі інформації та КЦ.

Related Post