Українські контактні центри навчають працівників навичкам військового захисту

Українські контактні центри навчають працівників навичкам військового захисту

Події воєнного часу вимагають від фахівців мирних професій опановувати нетрадиційні для професійної діяльності навички. Працюючи на інформаційному фронті та надаючи консультативну та психологічну підтримку клієнтам, співробітники контактних центрів прагнуть здобути додаткові знання і вміння, які можуть знадобитися пересічному громадянину під час війни.

Протягом останніх двох тижнів (кінець травня – початок червня) контактний центр Vodafone організував для своїх працівників навчання із самозахисту цивільних в умовах міста. Концепція навчання заснована за прикладом ізраїльських стандартів. Колеги поділилися досвідом щодо проведення заходу, враженнями учасників.

В ході навчання співробітники контакт-центру Vodafone отримали інструкції і практичні навички щодо поводження із зброєю, включно з психологічною підготовкою до оперування реальними бойовими засобами. Під час проходження курсу учасники знайомилися з техніками реагування при нападі, а також дізналися, як надавати першу домедичну допомогу. Всю теорію курсу учасники опрацьовували у практичних правах за допомогою макетів або реального обладнання. Від експертів ДСНС учасники дізналися інформацію про вибухонебезпечні предмети та правила поводження з ними, ознайомилися з правилами поводження під завалами та отримали ще багато важливої інформації, яка може знадобитися під час війни.

Працівниця контактного центру Vodafone Ореста Шпак поділилася своїми роздумами: «Той день, коли я йшла з рюкзаком і маленькою частиною свого життя з Києва, у моїй голові крутилася думка – все, що я зараз вмію не замінить вміння водити авто, навиків самооборони і вміння стріляти, якщо потрібно буде себе захищати й зброя потрапить до рук. Через це було відчуття абсолютної беззахисності.» Учасники високо оцінили рівень наповнення курсу. Так, зокрема, Тарас Крижанівський описує свої враження: «Це вперше, коли мене вчили користуватися дефібрілятором вживу, а не на словах і це круто! Практики в медичній частині було чимало, і це дозволить більш впевнено себе почувати в майбутньому. Також мої знання у володінні зброєю теж суттєво зросли».

В навчанні разом з організаторами прийняли участь понад 60 працівників контакт-центру Vodafone з Львівської та Дніпровської локацій. Зокрема, тридцять співробітників Львівського контактного центру та тридцять працівників Дніпровського офісу підвищили рівень своєї підготовки поводження у складних військових обставинах. Керівництво компанії поділилися, що в подальшому планується організація додаткових груп, оскільки навички і знання курсу отримали високу оцінку учасників та є актуальними для сьогодення.