Вакц прийняв участь у круглому столі щодо оптимізації українського законодавства про захист персональних даних

Вакц прийняв участь у круглому столі щодо оптимізації українського законодавства про захист персональних даних

28 січня 2021 року, до Міжнародного дня захисту персональних даних, асоціація Digital Ukraine зібрала за круглим столом перших представників держсектору та бізнесу, а також небайдужої спільноти для обговорення питагь з дотримання та оптимізації українського законодавства по темі захист персональних даних та впровадження правил міжнародного регламенту з GDPR. ВАКЦ в особі президента Тетяни Шалиги також взяли участь у дискусії.

Тетяна Шалига переконана, що крім відповідного законодавства про захист персональних даних потрібні налагоджені структури, що будуть забезпечувати моніторинг його виконання та застосовувати санкції до порушників. «Обов’язок держави – побудувати таку інфраструктуру, яка б гарантувала громадянам України, що їхні персональні дані будуть використовуватися лише тими компаніями, яким вони надали на це дозвіл», — наголосила президентка.

Модератором дискусії виступила Ксенія Захарченко, віце-президент зі стратегічного маркетингу, директор департаменту бренд-програм і комунікацій ICC Ukraine 2018–2019 рр. Єгор Чернєв, представник Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації повідомив, що розпочато роботу над створенням нового Закону України «Про захист персональних даних», який базуватиметься на оновленій Конвенції про захист фізичних осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних. Про приклади європейських кейсів розповіла Олена Колченогова, голова комітету із захисту даних асоціації Digital Ukraine, сертифікований Data Protection Officer. «З точки зору здорового глузду, на 95% захист персональних даних — це захист приватної особи в діалозі з державними і субдержавними органами», — наголосив Валентин Калашник, президент Української асоціації директ-маркетингу. Про захист персональних даних у чутливих сферах бізнесу розповів Станіслав Коваленко, офіцер із захисту даних авіакомпанії «Міжнародні Авіалінії України», голова Data Privacy комітету International Advisers Association. На його думку, не всі норми GDPR можна застосовувати в Україні, виходячи з безкультур’я в обробці та захисті персональних даних, що побутує у нас — від державних органів до комерційних підприємств. Про досвід обробки персональних даних при впровадженні платіжних технологій у послугах «Укрзалізниці» розповів Андрій Малахов, керівник проектів проектного офісу «Укрзалізниці». Він повідомив про запуск нового продукту – власних чат-бот каналів у Viber та Telegram, за допомогою яких пасажири можуть оформити чи повернути придбаний проїзний квиток та отримати додаткову інформацію, що стосується перевезень. «Справжній бізнес бере персональну інформацію у клієнта для того, щоб побудувати продукти і процеси, які б спрощували життя для людей, які не мають часу стояти в чергах», – підкреслив Андрій Малахов. Натомість Євген Поремчук, голова ГО «Електронна республіка», радник Міністра інфраструктури з ІТ, Член Громадської Ради при Міністерстві цифрової трансформації України не поділяв оптимізму учасників круглого столу. На його думку ситуація з персональними даними в Україні катастрофічна, а закон про захист персональних даних абсолютно не робочий і свідченням цього є те, що персональні дані мільйонів українців можна вільно купити в інтернеті.

У роботі круглого столу також взяли участь представники крупного українського бізнесу, зокрема Сергій Богарада, Head of Privacy Tickets.ua, Ірина Козлова, спеціаліст з управління інформаційною безпекою та захисту персональних даних Медичної мережі «Добробут» та Руслана Округ, Data Protection Officer «Райффайзен Банк Аваль». І хоча через карантинні правила організатори були вимушені обмежити кількість учасників у залі, та зібрали за столом лише спікерів і представників преси, але в онлайн-трансляції взяли участь понад 350 слухачів, які задавали напрям дискусії своїми питаннями.