4Service провела дослідження щодо настроїв українських біженців в Європі

4Service провела дослідження щодо настроїв українських біженців в Європі

В період з 28 березня по 4 квітня 2022 року Колективний член ВАКЦ міжнародна дослідницька агенція 4Service провела всеєвропейське соціологічне дослідження настроїв українців, які були вимушені покинути свої домівки через війну. Дослідження охопило 3355 респондентів у 36 країнах Європи (Польща, Німеччина, Чехія, Словаччина, Угорщина, Румунія, Австрія, Італія, Іспанія, Молдова та інших). Дослідники опитали аудиторію віком від 14 років методом онлайн-опитування. Польовий етап дослідження тривав.

За даними опитування, переважна більшість біженців – це жінки (92%). Причому 60,4% біженців виїжджали заради порятунку своїх дітей, а 19% виїхали з батьками. Понад половини (51,5%) виїхали зі свого населеного пункту на власному авто чи авто друзів/родичів/знайомих, а 35% перетинали кордон пішки.

56% опитаних шукали притулку за кордоном та одразу їхали в інші країни, ще 31% українців спочатку виїхали в іншу область, а потім за кордон, а ще 12% спочатку укривались в іншому населеному пункті в межах своєї області.

Українці чуйні та турботливі люди – про це свідчать результати дослідження. Адже 29% українців взяли своїх домашніх улюбленців з собою. У 97% респондентів залишились на батьківщині близькі та рідні. 34% українців поїхали без батьків, а 24% без чоловіка/дружини. Тож є надія, що українці повертатимуться додому для возз’єднання з родинами та відбудови України після перемоги. Вже 75,2% точно планують повернутись, утім 3% українців точно планують залишитись за кордоном.

Країни, куди тікали українці, вони вибирали переважно з таких причин: наявність друзів/знайомих (54,7%) та близькість до кордону з Україною – 32,3%. Також вплинули на вибір країни для притулку потенційні умови для роботи – перспективи її пошуку чи наявності (14,9%). 12,6% опитаних виїхали в ті країни, до яких була можливість виїхати.

Це результати першої хвилі дослідження потреб та планів українців, які залишили країну через війну. З повним текстом першого етапу дослідження можна ознайомитися за посиланням. Друга хвиля дослідження запланована на травень 2022 року.