В галузі активізувалися шахрайські контактні центри

В галузі активізувалися шахрайські контактні центри

В галузі контактних центрів активізувалися шахраї, які організовано збирають і використовують клієнтську інформацію від імені компаній, послугами яких користується респондент. Вразливими є персональна конфіденційна, в тому числі фінансова інформація, після отримання якої злочинці можуть отримати доступ до рахунків та інших чутливих даних жертви. ВАКЦ збирає інформацію щодо таких злочинної діяльності і проводить послідовну роботу спільно з державними органами безпеки щодо упередження та перешкоджання діям шахраїв.

Важливо зазначити, що робота шахрайських контактних центрів побудована доволі професійно та системно. За рівнем технологічності та організації процесів шахрайські контакт-центри не поступаються провідним установам ринку обслуговування клієнтів. Детально ведеться історія клієнтських звернень, налаштовані передзвони IVR, проводяться навчання операторів. Це підтверджує, що злочинні групи діють організовано і поширюють свою діяльність на основі накопиченого досвіду.

Як діють злочинці: у незаконний спосіб шахраї вивідують попередню інформацію про респондента. Часто шахраї телефонують та представляються службою безпеки банків, державним казначейством або іншими державними органами, яким нібито стало відомо про спроби несанкціонованого доступу до платіжної картки респондента. Для блокування картки просять назвати PIN-код або ОТР-пароль. Іноді шахраї вже знають номер картки та персональні дані клієнта. Після того, як клієнт називає шахраям данні, відбувається несанкціоноване списання з рахунків жертви.

Який, на вашу думку, рівень інформаційної обізнаності та гігієни в українців? Та скільки потенційних жертв можуть потрапити на гачок шахрая? Чи ставали ви особисто учасником телефонних опитувань, які проводять з невідомих телефонних номерів? Наскільки професійно велася розмова на «тому кінці лінії»? Чи не траплялися серед інших запитань питання, які, на Вашу думку, становлять чутливу інформацію? Серед інших задач ВАКЦ виконує функцію гармонізації ринку обслуговування клієнтів на засадах безпеки даних та інформаційної гігієни. Якщо Вам стали відомими випадки дій шахрайських контактних центрів, або ви раптом стали свідком такої активності, не вагайтеся повідомити ВАКЦ за нашими контактами на сайті https://cca.org.ua