Міжнародний день захисту персональних даних об’єднує спільноту у фахових дискусіях

Міжнародний день захисту персональних даних об’єднує спільноту у фахових дискусіях

28 січня 2022 року, з нагоди Міжнародного дня захисту персональних  даних, відбулася прес-конференція, у якій експерти та візіонери галузі обговорювали питання поводження з чутливою інформацією та проблеми безпеки даних. ВАКЦ прийняла участь у заході на запрошення стратегічного партнера Асоціації Digital Ukraine.

Обговорювання проводились у руслі теми «Напрямки та методи підсилення спроможності захисту персональних даних в Україні підприємствами та організаціями України з огляду на імплементацію європейських норм GDPR в національне правове поле у 2022 році». Зокрема, Олена Колченогова, Голова Комітету із захисту даних, Президент Асоціації Digital Ukraine, розкрила проблематику розвитку законодавства у сфері персональних даних в Україні.

Президент ВАКЦ Тетяна Шалига зосередилась на питаннях можливостей та загроз для бізнесу у контексті створення середовища для отримання  та поширення персональних даних. Експертка пояснила, що законодавчі зміни мають бути спрямовані на впорядкування процесів роботи бізнес-суб’єктів при поводженні з клієнтськими даними, аби українці відчували безпеку та довіру при взаємодії з бізнес-установами. Окрім того, Тетяна Шалига підкреслила, що в умовах реалій сьогодення етика поводження з персональними даними набуває статусу питання національної безпеки, тому владні інституції, бізнес та громада мають об’єднатися задля вирішення цього питання в інтересах України і українців.

Про ключові зміни законопроекту «Про захист персональних даних» розповів Олександр Федієнко, народний депутат України, заступник голови Комітету, Голова підкомітету цифрової та смарт-інфраструктури, електронних комунікацій, кібербезпеки та кіберзахисту Комітету Верховної Ради України. Також Юлія Гаряча, керівник експертної групи з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Міністерства цифрової трансформації України, кандидат наук з державного управління, проаналізувала яким чином інтеграційні реформи про електронні комунікації вплинуть на український ринок.

Заступниця директора Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем EMA, Олеся Данильченко, розповіла про важливість застосування норм GDPR у банківській сфері та підкреслила, що регулювання обробки персональних даних слугує ключовим інструметом у боротьбі з платіжним шахрайством. Костянтин Грицак, директор департаменту зовнішніх зв’язків компанії Data Group, піднімав питання деяких колізій в законодавстві між законом України «Про електронні телекомунікації»  та проектом закону  «Про захист персональних даних», а також зазначив, що реформа сфери персональних даних обов’язково відбудеться і відповідальному бізнесу вже зараз слід почати готуватися: уважно вивчати законопроекти, розробляти зміни до угод зі споживачами та консультуватися з фахівцями. Михайло Чайкін, Експерт з інформаційної безпеки, EY, звернув увагу на недосконалість законів у сфері забезпечення інформаційної безпеки та захисту персональних даних. Віктор Барвіцький, представник Уповноваженого з дотримання права на інформацію та представництва в Конституційному Суді України, поділився статистикою порушень у сфері захисту персональних даних та розповів повноваженнях органу який планують створити, а саме: Комісію із захисту персональних даних.

ВАКЦ через профільні комітети та експертні групи підтримує партнерські колаборації  щодо впорядкування та налагодження стандартів у роботі з персональними даними. Марина Брусніцина, членкиня Правління Асоціації Digital Ukraine запропонувала експертам об’єднуватися та проводити спільну роботу в сфері захисту персональних даних, кібербезпеки та освітній діяльності.  Повну трансляцію виступів учасників прес-конференції дивіться за посиланням