Професійна спільнота відзначає Міжнародний день захисту персональних даних

Професійна спільнота відзначає Міжнародний день захисту персональних даних

28 січня 2022 року Європейська спільнота відзначає Міжнародний день захисту персональних даних. З нагоди події експерти в галузі цифрової трансформації візьмуть участь в обговореннях на тему «Напрямки та методи підсилення спроможності захисту персональних даних в Україні підприємствами та організаціями України з огляду на імплементацію європейських норм GDPR в національне правове поле у 2022 році». Захід відбудеться в форматі прес-конференції з 11:00 до 12:20 в Українському кризовому медіа-центрі в Українському домі (м. Київ, вул. Хрещатик, 2).

До обговореннях долучяться представники профільного комітету Верховної Ради, провідних асоціацій, експертів та компаній діджитал-візіонерів України. Спікерами прес-конференції виступлять Олена Колченогова, Голова Комітету із захисту даних, Президент Асоціації Digital Ukraine, Тетяна Шалига, Президент Всеукраїнської Асоціації Контакт-центрів, Марина Брусніцина, Член Правління Асоціації Digital Ukraine, Михайло Чайкін, Експерт з інформаційної безпеки, EY Україна, Олеся Данильченко, заступник директора Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем EMA, Маріанна Розумна, Директор департаменту комплаєнс та юридичного супроводу  DataGroup. Також у заході візьмуть участь почесні гості: Стен Ньорлов, Голова Офісу Ради Європи в Україні, Денісова Людмила, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Олександр Федієнко, народний депутат України, заступник Заступнику голови Комітету, голова підкомітету цифрової та смарт-інфраструктури, електронних комунікацій, кібербезпеки та кіберзахисту Комітету Верховної Ради України, з питань цифрової трансформації.

В ході події плануються дискусії з таких питань:

  • Проблематика захисту персональних даних в Україні та світі.
  • Стан підготовки національного законодавства до імплементації європейських норм GDPR.
  • Сучасні кейси захисту персональних даних та інформаційної безпеки.

ВАКЦ усвідомлює, що питання безпеки персональних даних набуває актуальності із розвитком інформаційних технологій, яке супроводжується низьким рівнем обізнаності громадян щодо інструментів убезпечення чутливих відомостей про особу. Тому участь в подібних інформаційних заходах ВАКЦ розглядає як можливість донести важливу ідею регулювання та етики поводження з чутливою інформацією в першу чергу для бізнес-середовища, яке взаємодіє з аудиторію пересічних громадян в різних галузях масового обслуговування.